חפש באינטרנט
שלום אורח,פתח תיבת דואר ללא הגבלת נפח! קרא דואר 
 וואלה! חוגים  
 וואלה! ראשי 
 וואלה! yes 
עמוד הביתלבלוג שלנו
בואו לצלול לקרביים של כל מה שקורה על המסך!

השבת שלי
סרט התעודה הראשון שצולם כולו בסמארטפונים

מועדון צופי yes דוקו
קבלו עדכונים לפני כולם

הגשות ל yes דוקו
הגשות ל yes דוקובדרך הביתה שודרה בערוץ yes דוקו

כל הפרקים של בדרל הביתה זמינים לצפיה באתר


בדרך הביתה

בדרך הביתה

על ידי שימוש בסרטי 8 מ"מ ישנים ותיעוד אינטימי של האירועים המשמעותיים בחייו האישיים במהלך ה-15 שנים האחרונות, חושף הבמאי תומר הימן עולם רגשי טעון ומפתיעלוגו בדרך הביתה

בדרך הביתה
8 פרקים. הסדרה שודרה בערוץ yes דוקו.

זוכת סדרת התעודה הטובה ביותר בפסטיבל ירושלים 2009. מנימוקי השופטים: "חשיפה אישית, עוצמתית ומרגשת".

הצילום במצלמת וידאו ביתית מעניק ל"בדרך הביתה" את תחושת הקירבה הגדולה לדמויות הראשיות שלה ולבמאי עצמו, שבעזרת אובססיית הצילום שלו מתמודד עם המשברים האישיים, המשפחתיים והלאומיים ומחפש אחר משמעות ואהבה.

צילום, תסריט ובימוי: תומר הימן
מפיקים: ברק הימן, תומר הימן
עורך ותסריטאי שותף: רון גולדמן
מוזיקה מקורית: ישראל ברייט
תחקיר והפקה בפועל: טלי שמיר ורצברגר
שיר הנושא בביצוע רונה קינן

הופק עבור yes דוקו בתמיכת הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה.

תומר הימן


תומר הימן

תומר הימן

בדרך הביתה
תומר הימן הוא מהכוחות הבולטים ביותר ביצירה הדוקומנטרית בישראל של השנים האחרונות.

לאחר שסיים את לימודי הקולנוע והטלוויזיה בבית הספר "קמרה אובסקורה" בשנת 1997, שודר בערוץ השני בישראל סרטו הקצר "הבאתי לך סוכריות כי פרחים זה נובל" וזכה לביקורות משובחות ושלל שידורים חוזרים.

שנה לאחר מכן השתתף סרטו השני "עד החתונה זה יעבור" בפסטיבל דוק אביב ושודר אף הוא בערוץ השני בישראל.

בשנת 2001 יצא סרטו "תומר והשרוטים" אשר זכה במקום הראשון בתחרות האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה ובמקום הראשון בפסטיבל הבינלאומי בחיפה.

בשנת 2003 יצא סרטו הרביעי "אביב - דור מזוין" אשר השתתף אף הוא בפסטיבלים חשובים ברחבי העולם, ביניהם לוס אנג'לס, ניו יורק, מיאמי ושיקאגו, יצא להקרנות מסחריות בישראל בפורמט של 35 מ"מ והביא אל אולמות הקולנוע למעלה מ-30,000 איש.

בפברואר 2006 זכה תומר עם סרטו "בובות של נייר" בשלושה פרסים שונים בפסטיבל ברלין בנוסף לזכיות רבות נוספות ב"פינק אפל", לוס אנג'לס, מנילה, וורשה ועוד.
הסרט עוקב אחר קבוצת עובדים זרים מהפיליפינים שבמקביל לעבודת הסיעוד מריצים מופע דראג קווינס בתל אביב עד שמשטרת ההגירה מגרשת אותם והם נאלצים לעזוב את ישראל.
הסרט מבוסס על סדרה דוקומנטרית בת 6 פרקים ששודרה קודם לכן ב yes.

בנובמבר 2006 הוקרן בפסטיבל IDFA הסרט "גשר על הואדי", אשר אותו יצר יחד עם אחיו ברק הימן. הסרט מביא את סיפורו המרגש של בית הספר היהודי-ערבי הראשון מסוגו בישראל.

הסרט השתתף בלמעלה מ 60 פסטיבלים ברחבי העולם וזכה במקום הראשון ובפרס חביב הקהל בשבעה מתוכם. הסרט מבוסס אף הוא על סדרה דוקומנטרית בת 4 פרקים ששודרה קודם לכן בyes וזכתה במקום הראשון בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטריים.

בפסטיבל חיפה 2007 הוקרנו שני סרטים חדשים של תומר: "אאוט אוף פוקוס" אשר ליווה את אוהד נהרין ולהקת המחול סידר-לייק בניו יורק (כחלק מהסדרה "גיבורי תרבות") ו"שחור על לבן" על נסיעתם לאתיופיה של חברי הפרוייקט של עידן רייכל.

במקביל יצר תומר סדרה דוקומנטרית בת 4 פרקים, "סינדרלות", ששודרה בערוץ 2 והיה אחד הבימאים בפרויקט החברתי של "קשת".

בשנת 2008 זכתה הסדרה הדוקומנטארית בת ה 5 פרקים "הופעת בכורה" אותה יצר יחד עם אחיו ברק הימן במקום הראשון בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטריים, והשתתפה בפסטיבל דרום.

בפסטיבל ירושלים האחרון זכה תומר במקום הראשון עם הסדרה הדוקומנטרית בת ה 8 פרקים "בדרך הביתה" אשר עולה לשידור בערוץ yes דוקו ב-18 לנובמבר.

לאחרונה החל תומר ללמד קולנוע תיעודי ב"בצלאל" והוא נמנה בין האמנים שנבחרו להיות חלק מהקרן למצוינות בתרבות.

קישורים:
לצפייה ב'הופעת בכורה'»
לצפייה ב'גשר על הואדי'»

ברק הימן


ברק הימן

ברק הימן

ברק ותומר הימן
ברק הימן הוא במאי ומפיק של סדרות וסרטים דוקומנטריים.

שיתוף הפעולה הראשון בינו ובין אחיו תומר היה בזמן עשיית הסרט "תומר והשרוטים" – ברק כתב את המחזה שמבוסס על חיי הגיבורים לקראת העלאת ההצגה ב"צוותא".

לאחר מכן עבד כמדריך במקלט חירום של ההגנה לאגודת הילד ובמקביל כתב לעיתונים "42 מעלות", "תרבות מעריב" ו"גלובס תרבות".

ב-2003 החל לצלם יחד עם תומר את הסדרה הדוקומנטרית "גשר על הואדי" שמלווה את בית הספר היהודי-ערבי בכפר קרע בשנתו הראשונה. הסדרה שודרה ב yes דוקו, וזכתה במקום הראשון בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטריים.

כשנה לאחר מכן יצרו ברק ותומר גרסת סרט בת שעה של "גשר על הואדי". הסרט, קופרודוקציה ישראלית-אמריקאית, השתתף בתחרות היוקרתית של פסטיבל הסרטים IDFA ובעוד למעלה מ 60 פסטיבלים שונים ברחבי העולם, וזכה ב 7 פרסים בינ"ל שונים.

במקביל יצר ברק את הסרט הדוקומנטרי "הריקוד של אלפונסו" שמספר את סיפורו הנוגע ללב של גבר כבן 75 שלאחר מות אשתו יוצא למסע חיפוש אחר אהבה חדשה.
הסרט זכה בפרס הכסף בפסטיבל שנחאי והשתתף בפסטיבלים רבים נוספים ברחבי העולם.


פרסומת
יחד עם תומר יצר ברק ב 2008 את הסדרה הדוקומנטרית "הופעת בכורה" שזכתה במקום הראשון בתחרות של פורום היוצרים הדוקומנטריים, והוקרנה בפסטיבל דרום.
הסדרה מלווה 2 להקות צעירות מקריית מלאכי ונתיבות שעושות את צעדיהן הראשונים בעולם המוזיקה, ויחד עם דודוש קלמס ושאנן סטריט מלהקת הדג נחש עובדות על סינגל ראשון.

בפסטיבל חיפה האחרון הוקרן סרטו של ברק "שומרוני בודד" שמספר את סיפורה של משפחת צדקה ומערכת היחסים המורכבת בינה ובין עדת השומרונים.

במקביל לעבודתו כבמאי, מפיק ברק סרטים דוקומנטריים ליוצרים אחרים, ובין היתר הפיק בשנים האחרונות את "סטאלגים - שואה ופורנוגרפיה בישראל" של ארי ליבסקר, "סייד קשוע - פחדן מילדות" של דורית צימבליסט ו"ליידי כל אל ערב" של אבתיסאם מראענה.

+ צלם תגובה + הוסף תגובה

בדרך הביתה: פרק הסיום
תומר מנסה להתחיל מחדש

בדרך הביתה: פרק 7
תומר כובש את ברלין בסערה

בדרך הביתה: פרק 6
תומר נכנס למערכת יחסים מפתיעה באוסטרליה

בדרך הביתה: פרק 5
תומר חוקר את חיי הלילה

בדרך הביתה: פרק 4
נועה עוברת ניתוח מסובך