חפש באינטרנט
שלום אורח,פתח תיבת דואר ללא הגבלת נפח! קרא דואר 
 וואלה! חוגים  
 וואלה! ראשי 
 וואלה! yes 
עמוד הבית
עוד באתר
חברים שלנו - האפליקציה
הורידו את האפליקציה של נוי והדר

החממה 3
עונה חדשה ומסעירה מתמיד

פאודה
צפו בדרמת האקשן העוצמתית והמותחת

אפליקציית ג'ינג'י
אתם ג'ינג'ים?? yes מחפשת אתכם!”קופיקו 3” רק לילדי yes ב-VOD

פרקי העונה זמינים ב- yes VOD

צילום: איתן ברנט


קופיקו

קופיקו

קופיקו חוזר! עונה חדשה על הקוף המדבר שגר עם משפחת לזר בעין גנים. 25 פרקים חדשים בהם קופיקו ממשיך ללא ליאות להציק לסביבה, ובמיוחד לשושנה השכנה!

עונה ראשונה: 25 פרקים. עונה חדשה: 25 פרקים. הסדרה שודרה בערוץ ג'וניור רק לילדי yes.

בשכונת עין גנים בפתח תקווה גרה משפחת לזר, משפחה ישראלית נורמטיבית למדי, זוג הורים, תמר ושלומקה, תמר מורה בישראל ושלומקה יועץ השקעות.

לשניים שלושה ילדים, שתי בנות, בן אחד וקוף בשם קופיקו. טוב, אז אולי לא לגמרי נורמטיבית. בעצם זאת משפחה מופרעת למדי.

ארנה, הבת הבכורה היא בת 12, חובבת מדע עם שאיפות להיות טייסת, ליורם בן ה-10 יש שאיפה אחרת, שתפרוץ שביתת מורים ארוכה, שלומקה לעומת זאת, רואה בבן הזכר היחיד שלו את האופציה לממש חלומות לא ממומשים, והוא מאיץ בו להצטיין בכל דבר.

גם שלומקה הוא עדיין ילד בנפשו, מה שגורם לתמר לתהות לפעמים אם היא האדם הבוגר היחידי בבית. התשובה היא כן.

ויש גם את נגה בת השש, ילדה עם לב זהב, ידידתו הקרובה ביותר של קופיקו.

ואסור לשכוח גם את השכנים מהקומה למטה, שושנה ואברום ובנם העגלגל דובי. בעוד אברום, אינפנטיל בזכות עצמו, דווקא מחבב את קופיקו, שושנה אשתו היא האויבת הגדולה שלו שתעשה הכל כדי שקופיקו יחזור לכור מחצבתו, הג'ונגל האפריקני.

אבל קופיקו לא הולך לשום מקום. הוא כאן להישאר ובזמן הזה הוא מתכוון להרוס, כלומר לתקן, את כל המעוות שהוא רואה סביבו, ללמד לקח למי שמגיע והעיקר ליהנות מכל רגע.
המוח של קופיקו מייצר תעלולים בלי סוף, ופסיכולוגים יגידו שגבולות זה לא הצד החזק שלו, כך כשהוא מחליט יום אחד לשמש מורה מחליף בכיתה של נגה, הוא אמנם משבש את מהלך הלימודים וכמעט גורם התקף לב למנהל, אבל לפחות הילדים נהנים.

בפעמים אחרות הוא מחרב הופעה של קוסם שחצן, מתפקד כ"שוטרת תנועה" שגורמת לפקק עצום, משמש כמדריך ג'ודו שמחלק חגורות בלי מכות, ומנסה להצמיח שיער בקרחת של אברום.

את קופיקו הכל מעניין ושם דבר לא מרתיע. פעם הוא מחליט להיות במאי סרטים דוקומנטריים וחושף את הבלגן היומיומי בבית לזר לעיני כל.

פעם אחרת הוא ואברום יוצאים למסע בכדור פורח, ופעם קופיקו אפילו מחליט להקים מפלגה והופך לידידו הקרוב של ראש הממשלה.

ומי יודע, אולי בעונה הבאה קופיקו יהיה שר החינוך.

מפיק: רון אייזיק, תסריטאי: חנן פלד, בימאי: עדי בנימינוב.
חברות הפקה: קבוצת טלית תקשורת, ו SUMAYOKO LTD. אודי סגל.

בכיכובם של: יוסי מרשק (שלומקה), עידית נוידרפר (תמר), הילה לוזיה (ארנה), מעין אלוני (יורם), בר מיניאלי (נגה), דניאל ליטוין (דובי), איתי סלהוב (חיים תרנגול), טלי אורן (שושנה), רודי סעדה (אברום).

KOFEEKO MANIA - אצליכם ב iPhone !


yes מגישה אפליקציה חדשנית: KOFEEKO MANIA !

משחק חוויתי, ממכר וכיפי לכל המשפחה שכולם יהנו לשחק בו, המבוסס על דמותו האהובה של קופיקו מסדרת הטלוויזיה.

המשחק יאפשר לילדים לתקשר עם קופיקו על גבי מסך ה iPhone: ללחוץ, לדבר ולצחוק, ובנוסף, לרכוש סביבות חדשות, קולות נוספים ופעולות מגע נוספות בנוסף לאלו הבסיסיות.

קישורים:
להורדת האפליקציה לחצו כאן»

האפליקציה אצליכם בקלות ללא מאמץ מיותר!


לראשונה ב yes: סריקת ברקוד על ידי מכשיר ה iPhone מכל מקום, ובכך בקלות, בנוחות ובמהירות האפליקציה אצלכם!

בברקוד מקודד מידע טקסטואלי בצורה גראפית-ויזואלית (מצורפת תמונה). כדי להפעילו יש להוריד תוכנת סריקה מחנות האפליקציות (App Store).

לאחר התקנת התוכנה על גבי המכשיר הסלולרי, יקרא המכשיר את הקוד, יוריד את האפליקציה, וכל המשפחה תוכל ליהנות מחגיגה אחת גדולה של קופיקו האחד והיחיד בכל מקום, בכל זמן ובקלות!

זה כל הקסם - 'קופיקו' הוא גם של המבוגרים
במבט לאחור, לייתר דיוק במבט של 25 שנים אחורה, סוד הקסם של 'קופיקו' עבורי, ילדה בת 10 שרק התחילה לגלות את האוצרות הטמונים בספריה העירונית, היה טמון במשהו שהיום כבר יש הרבה פחות, היכולת לדמיין עלילות שלמות שנקראו, רק מלראות את התמונות בספרים ולקרא את המילים.

כאלו היו עבורי ספרי 'קופיקו', שהזכור לי ביותר מבין כולם היה ספר שעלילתו היא קופיקו היוצר בריכה אחת גדולה הכוללת שייט סירות ומפרשים לכל ילדי השכונה אחרי הגשם שירד באחד מימות החורף.

כל מה שהיה לי אז בראש הוא תמונה של מגרש חניה שהכרתי, שגודר בגדר אבן, ואת כל ילדי השכונה הצמודים למגרש שטים שם, בניצוחו של קופיקו.

אין ספק, שזיכרונות הילדות המתוקים האלו של קריאה בספרי 'קופיקו' (משפחתית, יש לציין, חותכת גילאים ומעמד), הותירו את רישומם על דורות של מי שהיום משמשים הורים לזאטוטים קטנים, באופן כזה שעוד סדרה חדשה ונפלאה בכיכובו של 'קופיקו', מחייה שלל זיכרונות ילדות קסומים ומלאים חיים משל עצמם.

וזה כל הקסם, או לפחות בעיניים שלי.

קוף חצוף ושובב - 52 שנה ל'קופיקו''קופיקו' היא סדרת ספרי ילדים מאת תמר בורנשטיין לזר, העוסקת בקורותיו של קוף חצוף ושובב, חסר גבולות ופרוע, בשם קופיקו הגר עם משפחה ישראלית בשכונת עין גנים שבפתח תקווה.

קופיקו הופיע לראשונה כדמות בסיפור ב'דבר לילדים' בשנת 1954בסיפור המקורי "הקוף שהתחפש", הגיבורה הייתה ילדה בשם אפרת שדודה הביא לה את קופיקו במתנה.

בשנת 1957 יצא הספר הראשון בסדרה "קופיקו האורח". נכתבו גם כמה ספרים בסדרה על קופיקו שנקראה "האנציקלופדיה העליזה של קופיקו".

ספרי סדרת קופיקו הפכו במשך 51 שנות קיום הסדרה לאחד המאפיינים העיקריים של ישראל. העשרות הרבות של ספרי הסדרה תיעדו את השינויים שחלו בחברה הישראלית ובמשפחה הישראלית במשך העשורים החולפים. אם בתחילת הסדרה היו ספרים כגון: "קופיקו מביא ביכורים", כיום מסתובב בחנויות הסםרים הספר "קופיקו בקניון" - הכל בהתאם לרוח התקופה.

המשפחה של קופיקו - הכל מתחיל בבית...
אמא - תמר בורנשטיין לזר, היוצרת והכותבת, האם הרוחנית והאם בכלל.. נולדה בפתח תקווה במושבה עין גנים בשנת 1929, דור שלישי למשפחת חלוצים, ממייסדי המושבה.

תמר החלה לפרסם בשנת 1951 סיפורי ילדים בעיתוני ילדים וביניהם "דבר לילדים" " ו"הצופה לילדים " ובמדור היומי לילדים בעתון "הבוקר", "הבוקר לילד ולנוער".

הסיפור הראשון של תמר פורסם ב"דבר לילדים " כרך כ"א ב-1951. הסיפור היה "הילדה מהמעברה והכוכב ממרום ".

הסיפור השני היה "למה שחורות כנפי העורב", בו הופיעה לראשונה הילדה ארנה יחד עם סבא בנימין.

בשנות החמישים החלה לעבוד גם ברדיו, שם קראה סיפורים פרי עטה, וכן כתבה תסכיתים לילדים. תמר בורנשטיין לזר התבלטה כאחת התסכיתאיות הפוריות והפופולאריות ביותר לקהל הצעיר אבל לא היה בסיפוריה דבר שעורר שימת לב מיוחדת, עד שהחלה לחשוב על קוף מדבר...

אבא - את הדמות של קופיקו בספרים צייר (בעיקר) אריה מוסקוביץ' הצייר הקבוע של 'דנידין' וספרי 'חסמבה'. קופיקו צוייר על ידו בין השאר כצבר חובש כובע טמבל, ובכך הפך את הקוף מאפריקה להתגלמות האולטימטיבית של הילד הצבר.

בני משפחתו של קופיקו - הדמויות הקבועות בסיפורי קופיקו הם בתה של תמר נגה, יורם וארנה (בני הדודים), שלומקה האב הוא שלמה לזר בעלה של תמר, סבתה (אמה של תמר) הדודה מונה (אחותה, אימם של יורם וארנה) ואמא, שהיא תמר עצמה.

בשנת 1963 הופיע הספר 'קופיקו והתאומות', מסופר בו על התאומות המצטרפות למשפחה, אודליה וזהרה. במשפחת בורנשטין לזר אכן נולדו תאומות, והציור שעל העטיפה הוא עיבוד של תצלום אמיתי שלהן; המאייר מ' אריה רק החליף בציור את דמות האם תמר בדמותו של קופיקו.

מאז עקבה הסדרה אחר תהליך התבגרותם של הילדים יורם, אורנה, נוגה, אודליה וזהרה.

בובת קופיקו - הצד הטכני:
קופיקו היא בובה מהמתוחכמות בעולם. יצרו אותה בארצות הברית בסטודיו של חברת "קיודו ברדרס" המתמחה בבניית בובות. החברה יושבת בין אולפני דיסני לאולפני NBC , בעיר ברבנק שבלוס אנג'לס.

קופיקו מורכב משני חלקים - הגוף והראש.

את הגוף לובשת שחקנית (טל או יוליה), זוהי למעשה חליפת פרווה (די חמה) עליה לובש קופיקו בגדים שונים לפי הפרק שמצולם.

הראש הוא החלק המתוחכם, למעשה זה רובוט שנשלט ע"י מפעיל בעזרת שלט רחוק. בראש של קופיקו יש שמונה מנועים, שביחד יוצרים את המימיקה של קופיקו. לכל חלק בפנים יש מנוע ניפרד - מנוע לאף ולפה, שני מנועים לאוזניים ואחד לגבות.

קופיקו יכול להזיז את האישונים ולהביט לכל כיוון, הוא מדבר (הרבה) ועוצם עיניים. ביחד ניתן ליצור כמעט כל הבעה. המנועים מכוסים במעטפת סיליקון שפוסלה במיוחד, אלו הם הפנים של קופיקו, הגמישות של הסיליקון מעבירה את תנועת המנועים ויוצרת את הוויות הפנים שלו, ויש הרבה כאלו.

כדי להפעיל את קופיקו נדרשות הן קורדינציה והן תיאום בין שני המפעילים, זה שבפנים וזה שבחוץ. בנוסף, בזמן שקופיקו מבצע פעלולים קופים כמו טיפוס על חבל, קפיצה על רהיטים, זריקה של ירקות שונים (בעיקר על שושנה) וכו... , נדרש תיאום מושלם בינו לבין שאר השחקנים שעל הסט.

הצופה יזכה לראות לא רק סדרה מצחיקה ומושקעת, אלא גם את שיא הטכנולוגיה בתחום הבובות, דבר שנותן ערך מוסף לסדרה.

ערוץ ג'וניור - כמה מילים על הערוץערוץ "ג'וניור" בהפקת איגואנה הפקות ובבעלות טלית תקשורת מיועד לילדים בגילאי 4-12 ובאותה עת פונה גם להוריהם שמכירים את התכניות הקלאסיות עוד מילדותם ומחפשים להעשיר את חווית הצפייה של ילדיהם בתכניות מכל הזמנים.

ערוץ ג'וניור מאגד בתוכו ומציג אלפי שעות שידור איכותיות של מגוון תכניות קלאסיות, ביניהן: "הדבורה מאיה", "בילבי", "נילס הולגרסון", "פינוקיו", "הלב".

בנוסף, שודרו ומשודרים בערוץ תכניות מבית היוצר של ג'ים הנסון ובראשם סדרת הדגל "החבובות", "הדוב בבית הכחול", "סיפורי עמים" וסרטי טלוויזיה בהם מתפארת ספריית ג'ים הנסון.

כוכבי הערוץ ומנחיו הם ג'וניור, ג'יין וג'אז - דמויות מצוירות תלת מימדיות המגישות סדרת מעברונים קצרים ומאפשרות לילדים להזדהות עימן ולגבש את הנאמנות של קהל היעד לערוץ.

+ צלם תגובה + הוסף תגובה